לצפייה בהודעה כקובץ לחץ כאן

המפקח על הבנקים, מר דניאל חחיאשוילי, הוזמן ע"י ה- Financial Services Commission של דרום קוריאה (ה-FSC) לנאום באירוע הפתיחה של שבוע הפינטק שנערך בסיאול. בנאומו, תיאר המפקח את הצעדים העיקריים שננקטו על ידי בנק ישראל לפיתוח החדשנות הפיננסית, הדגיש את מחוייבות בנק ישראל להמשך קידומה של חדשנות זאת.

מתוך הנאום:

"…As regulators or policy makers we can tremendously influence the development of financial services, its level of innovation—and no less important— its safety. As new technologies such as AI, quantum computing, DLT and biometric, become more present in our lives, our role as regulators to enable the transformation becomes more crucial."

מצ"ב נאומו המלא של המפקח בטקס פתיחת שבוע הפינטק.

בתום הנאום הזמין המפקח את המשתתפים להתרשם ממגוון החברות הישראליות שלקחו חלק באירוע. שבוע הפינטק שימש במה לשלל גופים פיננסיים בינ"ל - בנקים, חברות תשלומים וחברות פינטק רבות - להציג את מוצריהם, בדגש על תחומי החדשנות הפיננסית.

במהלך ביקורו בדרום קוריאה, אשר נערך בתמיכתו של  שגריר ישראל בסיאול, מר עקיבא תור, ובשותפות עם הנספחות הכלכלית בסיאול, בהובלת הנספחת הכלכלית תמר מרון קושר, נפגש המפקח חחיאשוילי עם מקבילו בתפקיד ברשות הפיקוח בדרום קוריאה, מר Lee Joonsoo גורמים בכירים בבנק המרכזי, וחברות מובילות בתחומי הבנקאות וכרטיסי האשראי בדרום קוריאה.

בפגישות אלו, דן המפקח בהתפתחויות האחרונות בסביבת הסיכון הפיננסית, ההזדמנויות והאתגרים בפניהם ניצב הפיקוח על הבנקים, ולמד על הצעדים שננקטו לפיתוח התחרות בשוק הפיננסי בדרום קוריאה, זאת תוך מתן דגש על חלקן של חברות כרטיס האשראי בפיתוח תחרות זאת.

קרדיט: דוברות בנק ישראל.