הרשמה לדיוור
כולל הודעות SMS

שבוע הכסף העולמי 2023

שבוע הכסף העולמי

שבוע הכסף העולמי - Global Money Week מתקיים משנת 2012 מידי שנה בהובלת ה -  OECD. מטרת שבוע זה, היא להגביר את המודעות הפיננסית, בקרב ילדים, בני נוער וצעירים ברחבי העולם. בשנים האחרונות בנק ישראל לוקח חלק בקמפיין בפעילויות שונות המתקיימות בבתי הספר. השנה, שבוע הכסף מתקיים בין התאריכים – 20.3-26.3 ומתמקד בנושא: "תכנן היום כדי לצמוח בעתיד" - "Plan your money Plant your future" סביב נושא החיסכון.

מחלקת תקשורת, הסברה וקשרי קהילה בבנק ישראל יזמה השנה פעילות חינוך פיננסי המתקשרת לנושא השנתי. הפעילות מתקיימת כפיילוט בו נציגי העובדים ערכו פעילות לכ – 800 ילדים בכיתות א- ג' במגוון בתי ספר יסודיים ברחבי הארץ: החל מעוספיא בצפון ועד לשדרות בדרום בקרב החברה היהודית, הערבית והדרוזית.

במסגרת הפעילות הילדים שמעו סיפור ודנו בנושא החיסכון, ייצרו את קופת החיסכון הראשונה שלהם, ולמדו על הנגשת המטבעות של ישראל לאוכלוסיית העיוורים במטרה להעלות את מודעות הילדים לאוכלוסיות עם מוגבלות.

מצורפת ההודעה לעיתונות המלאה 

שעת סיפור עם מר חסכן ומר בזבזן


התלמידים שהשתתפו בפעילות קיבלו ספרון חינוך פיננסי, מתואם לילדים העוסק בנושא החיסכון "מר חסכן ומר בזבזן". הספרון הוא גרסת פיילוט במסגרת הסדרה "כסף קטן" שתעסוק בנושאים שונים בתחום החינוך הפיננסי לילדים.  בנוסף הילדים יצרו יחד עם עובדי בנק ישראל את קופת החיסכון הראשונה שלהם.
לצפייה בגרסת הפיילוט :
עברית לחץ כאן
ערבית לחץ כאן 


מערך שיעור לדוגמה

מצורף מערך שיעור לדוגמה, שסייע בהעברת השיעור במסגרת שבוע הכסף העולמי (מותאם לכיתות א'- ג')
למעבר למערך השיעור לחץ כאן 

קופת החסכון הראשונה שלי

כחלק מהפעילות הילדים צבעו וייצרו את קופת החיסכון הראשונה שלהם. גם אתם מוזמנים ליצור עם הילדים קופסת חיסכון- כל מה שצריך זה קופת פלסטיק פשוטה. לצורך כך ניתן להיעזר בדפי הצביעה המצורפים. אגב, לא חייבים לשמור בקופה בהכרח כסף, אלא מגוון דברים שהילדים מחליטים כמו חלומות, אוצרות שמוציאים בטיול או סתם דברים שחשוב להם ולהן לשמור 

דף צביעה עברית 
דף צביעה ערבית 

גלריית התמונות משבוע הכסף

​מוזמנים לצפות בגלריית התמונות מאירועי שבוע הכסף שהתקיימו ברחבי הארץ

דף זה עודכן לאחרונה בתאריך: 28/03/2023